Fassaadide värvimimine on Ehitab.ee tiimi jaoks suve perioodidel üks igapäevaseid tegevusi. Fassaadide värvimise protseduur ei ole mitte ainult dekoratiivse väärtusega, vaid lahendab ka funktsionaalsed ülesanded. Kaitseb ehitist temperatuuri kõikumiste, tuule, niiskuse, kahjulike ainete ja ultraviolettkiirte eest. Fassaade võiks värvida iga 5-10 aasta tagant oleneb ilmastikust ja fassaadi asukohast. Õigeaegne fassaadide värvimine aitab säilitada teie fassaadi aastakümneid.

MIKS TELLIDA FASSAADIDE VÄRVIMINE MEILT?

– Meie tiim omab pikaajalist praktilist kogemust fassaadid värvimisel.
– Pakume paindlikke lahendusi ja mõistliku hinda.
– Kasutame professionaalseid töövahendeid ja turvameetmeid.

Fassaadide värvimise teenus koosneb järgmistest etappidest:

– Pealispindade ettevalmistamist ja objekti diagnostikat.
– Optimaalse värvi valimisega vastavalt objekti pinnasematerjalile.
– Fassaadide värvimisele eelnevat hüdrofobiseerimist
– Katmist mitmekordse värvikihiga

Fassaadi värvimine üldiselt

Fassaadide värvimine saab tõelise hoo sisse kevadel ning kestab kuni sügiseni. Sellel perioodil on see paljudele ehitusettevõtetele, sealhulgas ka Ehitab.ee meeskonnale üks küllaltki rutiinne töö, mida tuleb ette pea iga päev. Fassaadi värvimise tööd saab jaotada suures pildis kaheks – puitmajade ning kivimajade värvimine. 

Fassaadide värvimise eesmärgiks on majale ilusa ja elanikule sobiva välimuse kiire, lihtne ja odav tekitamine, seega töid koordineerib suurel määral klient, töö teeme ära meie. Samas on fassaadile hästi kantud värv ka kaitseelement, mis varjab maja seinu tuule, vihma, päikese ja teiste loodusjõudude käest. 

Ehitab.ee meeskond on fassaadide värvimisega tegelenud juba palju aastaid ning oskab ja teab palju erinevatest värvidest, millal teatud tüüpe kasutada ja oskab klientidele kindlasti anda häid soovitusi, nõuandeid ja nippe olenevalt majatüübist, kujust, maja ümbrusest jms.

Fassaadi värvimine Tallinnas

Korralikku fassaadi värvimise teenust ei ole Tallinnas tegelikult nii kerge leida, kui pealtnäha tundub. Ringi liigub palju oskamatuid ja asjatundmatuid töömehi, kes värvimisel ei arvesta tööpinna materjali, päikese asukoha ja palju muuga. Sellest tulenevalt võib halvasti peale kantud värv kiirelt kuluda ning maha kooruda. Meie meeskond omab pikaajalist kogemust Tallinnas värvimisega ning koos sellega pakume paindlikke lahendusi ja soodsat hinda. 

Fassaadi värvimistööd

1) Fassaadi puhastamine

Enne värvima asumist tuleb teha fassaadi puhastamine vanast värvist, mustusest ja muudest lahtistest osakestest, mis hiljem peale kantud värvi rikkuda võivad. Värvid on loodud kandmiseks puhtale pinnasele ning puhastamiseks on erinevaid võtteid, mida tasub teada. Kogu fassaadi värvimine algab harjamisest, et eemaldada sealt nii vana kruntvärv, mustus kui muud värvid. Peale harjamise sobib kasutada ka liivapritsi või tugevat survepesurit. 

Puitfassaadidele näiteks tekib aja jooksul peale sammal, mis sealt tihti käsitsi eemaldada tuleb. Samuti tuleb puitfassaad puhastada spetsiaalsete puhastusainetega muust, väiksemast mustusest. Peale ainete peale kandmist harjatakse puitpind üle ning aetakse aine võimalikult laiali, et see jõuaks kõikidesse pragudesse ning seejärel tuleb teha fassaadi pesemine veega. Enne kui fassaadi värvimine pihta hakkab tuleb pinnal lasta korralikult ära kuivada. 

Kivist fassaad tuleb samuti esimese asjana üle harjata, sest ka sinna on aja jooksul kogunenud mustust, mis väikeste pragude vahelt harjastega ilusti välja tuleb. Kasutatavaid harjasid on erinevaid kuid kindlasti tuleks vähemalt korra töödelda pinda ka terasharjastega – see aitab eemaldada kogunenud soolad. 

2) Pragude inspekteerimine

Praod tuleb enne värvimist ja peale esmast puhastust samuti üle kontrollida. Tihtilugu tuleb nii puidu kui betooni all asuvad praod lahti tõmmata ning korralikult ära puhastada sinna kogunenud hallitusest ja samblast. Peale pragude korralikku puhastamist tuleb kivist pind krohviga üle pahteldada ning puidust pinnale kanda spetsiaalsed ained, mis tasandaksid fassaadi enne, kui algab fassaadi värvimine. 

3) Fassaadi krohvimine

Reeglina krohvitakse ainult kivist fassaade. Ka puitfassaadi peale on võimalik kanda krohv, kui sinna eelnevalt asetada metallvõrk, kuid selline teguviis ei ole eriti levinud. Kui fassaadi värvimine algab krohvimisega, annab see pinnasele mitmeid eeliseid, näiteks kaitseb palju edukamalt väliste elementide nagu vihma, tuule ja päikese eest. Samuti tagab krohvitud fassaadi värvimine soojusisolatsiooni ning sellega parandab hoone ökoloogilist jalajälge ning muudab lõppkokkuvõttes elamise taskukohasemaks. 

Eestis kasutatakse tavaliselt kahte krohvitüüpi – raskekrohv ja õhkkrohv. Õhkkrohvist populaarseim on silikoonkrohv, mis paistab silma enda niiskuskindluse ja ilmakindlusega. Silikoonkrohv pannakse fassaadile võrdlemisi õhukese kihina samal ajal kui raskekrohv kantakse juba palju paksema kihina. Raskekrohvist on levinuim lubitsementkrohv. Fassaadi krohvimine on protsess, millest ei tohiks mööda minna. 

4) Pahteldamine ja tasandamine

Peale fassaadi puhastamist ja selle pragude ülevaatust tuleks teostada fassaadi pahteldamine krohvikihi või mõne muu aluskihiga. See on esmane viis, kuidas tasandada fassaadipind selleks, et värv paremini peale jääks. Samuti tagab krohvimine muud juba mainitud eelised, milleks on ilmastikukindlus ja soojusisolatsioon. 

5) Fassaadi kruntimine ja värvimine

Peale krohvikihi pealekandmist tuleb fassaad üle kruntida. Kruntimine on korraliku alusvärvi pealekandmine, et pikendada värvi eluiga muutes seda vastupidavamaks ilmastikule. Värvimisel ja kruntimisel on väga oluline kasutada ka omavahel sobivaid värvitüüpe, see muudab jällegi kogu värvi eluea pikemaks. Krundina toimib tegelikult ka hästi peale kantud tavaline värvikiht, kuid enamasti kasutatakse spetsiaalset kruntvärvi. 

Maja fassaadi värvimine on üsna pikk protsess, sest värvikihte tuleks peale kanda vähemalt kaks, heal juhul kolm. Iga värvikiht tuleb lasta enne järgmise kihi pealekandmist ära kuivada, see muudab jällegi värvikihid vastupidavamaks. Fassaadi värvimisel tuleb silm peal hoida ilmastikuoludel, sest liiga kuuma ilma puhul kuivab värvitud pind ebaühtlaselt ning tulemus ei jää ilus. Samuti ei sobi värvida liiga niiske ilma korral. 

Fassaadi värvimine hind

Kogu fassaadi värvimine hõlmab endas nii pahteldamist, kruntimist kui mitmekordse värvikihi pealekandmist.

  • Pahteldamise hind algab 2.5€/m2 kohta.
  • Kruntimine on alates 4€/m2 ja 1x värvikihi pealekandmine on alates 4€/m2. . 

Hinnapakkumise osas on loomulikult võimalik leida personaalseid lahendust ning alati tasub enne kõik mõtted läbi rääkida ja arutada. Vajadusel on meie kogenud meeskond valmis aitama nii jõu kui nõuga