Korteri remont tallinnas

Korteri-remont-1
Korteri remont Tallinnas

Teostame nii pisiremonte kui suuri projekte!

Ehitab.ee tiim teostab korteri remonti tallinnas ja selle lähipiirkonnas. Soovid korterit remontida ja anda oma kodule värskemat ilmet? Aitame sind remoniditöödega.

Teostame korterite pisiremonti: Lae värvimine, seinte tapeetimine/värvimine, põrandatööd ja muu.

Teostame korterite kosmeetilist remonti: Pindade kruntimine, erinevad pahteldamistööd, maaritööd, tapeetimistööd, põranda tasandustööd, põrandatööd ( erinevate põrandakatete paigaldus ), parketti paigaldu, PVC põrandakatte paigaldamine, keraamiliste plaatide paigaldamine.

Korteri kapitaalremont: Demontaaž, kõikvõimalike pindade puhastamine/ pahteldamine, krohvimistööd, maaritööd, tapeetimine, plaatimistööd, põrandatööd ( erinevate põrandakatete paigaldus ), elektriliste-, santehniliste- ning küttesüsteemide tööd, uste paigaldus.

Üldiselt korteri remondist

Korteri remontimine on uutele koduomanikele tihti midagi, millega pead ei vaevata ning miski, mis tundub olevat kuskil kaugel tulevikus. Tegelikult on paneelmaja korteri remont mõistlik läbi viia iga 15 kuni 20 aasta järel, sest selle ajaga hakkab tihti kogunema seintesse niiskus, üle tuleks vaadata elektrisüsteemid ja muud kulunud osad. 

Remondivajadus, siseviimistlus ja korteri planeeringu muutmine saabuvad tihti palju varem kui seda oodatakse ning sellisel juhul tasub selleks kiiresti valmis olla. Millest alustada korteri remonti?

Ehitus.ee tegeleb korterite remontimisega Tallinnas ning remonditööde alla käivad kõik ehitustööd, mis tegemist vajavad. Teostamist vajavad suured projektid ning pisiremondid saavad vajadusel meie poolt tehtud. Pisiremondi alla käivad näiteks lae ja seinte värvimine, tapeetimine, põrandatööd jms. Kapitaalremondi ja korterite kosmeetilise remondi korral tasub samuti meiega ühendust võtta. 

Korteri remont Tallinnas

Tallinnas on meie meeskond valmis teostama nii korterite kapitaal kui sanitaarremonti ning seda igal hetkel. Kogu meie varustus asub ja tegevus toimub Tallinna linnas ning selle lähiümbruses. Meie tööde hulka kuuluvad nii pindade kruntimine, maalritööd, pahteldamistööd ning oleme valmis tegema ka põrandatöid, parketi paigaldust kui ka teostama suuremaid projekte nagu demontaaž, suuremad põrandatööd, elektri-, sanitaar-, ning küttesüsteemide hooldus ja paigaldus.

Kapitaal- vs sanitaarremont

Kapitaalremondi ja sanitaarremondi vahel jookseb tihti üsna õhuke piir ning selgemalt on omavahel võimalik eristada vaid suuremaid ja väiksemaid projekte. Sanitaarremondi alla kuuluvad sellised tööd, mis uuendavad kodu visuaalset poolt ehk seda, mis on loodud torkama inimesele silma. Selliste tööde alla kuuluvad värvimine, tapeetimine, parketi paigaldus jms. 

Kapitaalremont hõlmab endas tavaliselt palju suuremahulisemaid töid ning selle eesmärgiks on muuta või teha ümber kodu ehituslik pool. Sellise töö eesmärgi all võib mõelda kodu taastamist nii, et saavutatakse uuesti selle algne väärtus. Ehituskonstruktsioonide nagu põranda, seinte, katusetalade jms ümber tegemine kuuluvad kõik enamasti kapitaalremondi hulka, sest selle käigus tuleb muuta mitmeid süsteeme ja ühest muutusest sõltuvad paljud teised. 

Korteri renoveerimine ja remonditööd

1) Vannitoa remont

Vannitoa ettevalmistamisel remondiks on esiteks kõige tähtsam küsida endalt küsimused: milline on mu päevane rutiin, kui palju on plaanis remondile kulutada, kui palju on vaja ruumi ning mitu inimest vannituba kasutavad. Sellise tegutsemise nimi on teisisõnu ka korteri remondi kalkulatsioon. Sellest saab edasi teha järeldused, kuidas teostada vannitoa renoveerimine. Vannitoa ilu ei tohiks ületada selle praktilist väärtust, sest muidu kaotab ta kasutajate suhtes oma sära. 

Seinte ülevärvimise korral tuleks need ette valmistada nii, et kõigepealt tasandada seinte aluskiht veekindla pahtliga, seejärel pahtel üle lihvida ja seejärel peale kanda peale kruntvärv. Vannitoa seinte tavaline värvimine ei anna erilist tulemust, sest suur niiskus rikub tavalise värvi kiirelt. Samamoodi tuleks tegutseda, kui toimub korteri lae remont ja korteri põranda remont. 

Põranda, seinte ja lae puhul tuleks enne plaatimist peale kanda kiht hüdruisolatoorset ainet, mida müüakse kõikides ehituspoodides. Plaatide vahele jäävad vuugid on suurepäraseks kohaks niiskuse kogumiseks ning seejärel hallituse tekkeks, seetõttu on oluline plaatimistööd korralikult läbi viia. Meie korteri vannitoa remont Tallinnas sisaldab endas kogu seda tööd. 

2) Köögi remont

Samuti nagu vannitoa remondi puhul tuleks esimese asjana kaaluda köögi remondiprojekti maksumust. Köögi remontimine hõlmab endas tavaliselt lihtsate köögimasinate välja vahetamist uuemate vastu ning mõnikord ka kraanikausi, koos tervete torusüsteemide vahetamisega. Vanade korterite puhul pole see sugugi harv nähtus. 

Teiseks oluliseks komponendiks köögi remontimise puhul on elektritööd korteris. Paratamatult kulub enamus korteri elektritarbimisest just köögi- ja vannitoa peale, sest seal asub palju masinaid. Suured elektritarbijad on  muuhulgas näiteks pesumasinad, veeboiler ja põrandaküte. Uute masinate ostuga kaasneb tihtipeale paratamatult ka elektrisüsteemi välja vahetamine. 

3) WC remont

WC remontimisel on kõige olulisemaks punktiks kaaluda, millised täpselt on selle kasutajad. Lastega perede puhul võib olulist rolli mängida näiteks kraanikausi kõrgus koos muu tööpinna kõrgusega. WC remontimisel ongi põhilised elemendid uue poti, kraanikausi ning muu tööpinna valimine. Tualettruumi seinad ja põrand ei vaja eraldi niiskuskindlust juhul, kui seal ei asu ka dušši. 

Uue tualettruumi disainimisel tasuks meeles pidada asjade paigutust selliselt, et võimalikult lihtne oleks seal koristada. Kõik peaks olema hästi kättesaadav ja ligipääsetav. Ruumi tuleks jätta mõningaks liikumiseks seinte ja poti vahel ning kraanikausi ümbruses. Tänapäeval peaks mõtlema ka vee kokkuhoiu peale ning ostude puhul osaliselt ka sellest lähtuda. 

4) Magamistoa remont

Magamistoa remontimiseks ei ole tihti vaja kulutada väga palju raha ning korralikult planeerides on võimalik läbi ajada üsna kitsa eelarvega. Suurt rolli mängib vahel vaid uute sisustuselementide ostmine ja valgustuse väljavahetamine. Suuremate remonditööde puhul on loomulikult vaja arvestada sarnaste, kui muudegi remonditööde puhul. 

5) Elutoa remont

Elutoa remont on juba veidike suurem ettevõtmine, sest tegu on enamasti suurima ja enimkasutatava ruumiga korteris. See on tuba, kuhu kutsutakse nii külalised kui veedetakse õhtuti koos aega perega, seetõttu on oluline, et kõik näeks hea välja ning oleks samal ajal mugav kasutada. Elutoa remontimisel tasub läbi mõelda, kui suurt ja avatud ruumi soovitakse – olulist rolli mängib akendest langev valgus. 

Kui palju maksab korteri remont?

Mõeldes, kuidas kujunevad korteri remondi hinnad, tasub teada, et korterite remontimisel, olenemata selle töömahukuse suurusest, on välja kujunenud tööde kulude järjekord. Kõige rohkem mõjutavad korteri remondi hinda enamasti projektide koostamine, lammutustööde tellimine ning ehitusprügi äravedu. Keskmisesse hinnavahemikku jäävad elektritööd ning odavamate tööde hulka kuuluvad plaatimine ja parketi panemine.

Muidugi olenevad kõik need asjad konkreetse töö mahukusest ja paljudest väiksematest, vahel kohapeal selguvatest detailidest. Siiski tasub tähele panna, et juba enne tööde algust võivad kulud ulatuda paari- kuni viietuhande euro suurustesse summadesse. Korteri remont ja ruutmeetri hind ei ole omavahel enamasti otseses seoses, pigem loeb tööde maht.                

1) Kui palju maksab 1-toalise korteri remont?

1-toalise ja teiste väiksemate korterite remont jääb Tallinnas üldjuhul hinnavahemikku 10000 kuni 15000 eurot. Väiksemate sanitaartööde summa saab üsna kiirelt ise arvutada ning need leiab ka Ehitab.ee kodulehelt. 

2) Kui palju maksab 2-toalise korteri remont?

Kahetoalised korterid võivad juba oma suuruses kasvada, kuid enamasti jäävad siiski alla 50 ruutmeetri ning kahetoalise korteri remont jääb tavaliselt 15000 kuni 25000 euro hinnavahemikku. 

3) Kui palju maksab 3-toalise korteri remont?

Kolmetoaline korter on juba suurem ning seal tehtavad tööd hõlmavad kapitaalremondi puhul tihti seinade lammutamist, põrandate ülesse võtmist jms. Kolmetoalise korteri remont koos selle hinnavahemikuga jääb Tallinnas umbes 20000 kuni 30000 euro juurde, sõltuvalt töö mahust.