Pakume parketi paigaldusel täisteenust alates ettevalmistustöödest kuni lõppviimistluseni. Aastatepikkused kogemused parketi paigaldamisel tagavad Teile usaldusväärse koostööpartneri. 

Parketi paigaldamine:

  • aluspinna ettevalmistamine
  • aluskihi paigaldus
  • parketilaudade paigaldamine
  • viimistlus ja koristus

Parketi kasutamine on Eestis üsna levinud, sest tegemist on hinna ja kvaliteedi suhte poolest tõeliselt hea materjaliga. Parketi puitjas värv ja mõnus naturaalne tunnetus muudavad selle samuti inimestele meeldivaks. Parketi paigalduse üheks tihedamaks põhjuseks on põranda renoveerimine. Parketi paigaldus ei ole alati lihtne, sest see võib endas hõlmata ettenägematuid olukordi ning seetõttu soovitatakse see töö enamasti jätta professionaalidele. 

Ehitus.ee pakub parketipaigaldust kahe erineva meetodiga – ujuva ja liimiga. Parketi paigaldamise teenuse alla kuuluvad veel sellised olulised tööd nagu aluspinna ettevalmistamine, tasandamine, silendamine ning aluskihi paigaldamine. Samuti pakume valmis paigaldatud parketilaudade viimistlustöid selleks, et tulemus oleks võimalikult ilus ning täielikult kooskõlas kliendi soovidega.   

Parketi paigaldus Harjumaal

Parketi paigaldustööd Harjumaal sisaldavad tervet teenuste komplekti, milleks on nii aluspinna ettevalmistamine, tasandamine, silendamine, aluskihi paigaldamine ja parketi viimistlus. Harjumaal on meie meeskond valmis parketitööd tegema asuma igal ajal ning oleme avatud kõiksugustele erisoovidele klientide poolt. 

Milline põrandakate valida?

Järgnevalt on välja toodud kõik levinumad parketitüübid ning neis kasutatud põrandakatte materjalid. Tõenäoliselt leiate endale sobiva põrandakatte just nende parketitüüpide hulgast. 

1) Naturaalparkett

Naturaalparketi eelised on selle looduslähedus ning suur sarnasus puiduga. Põhilisteks plussideks on selle omadused hoida endas hästi soojust ning samal ajal mitte paisuda. Naturaalparkett koosnebki vaid mõnest puidukihist, mis on kaetud lakiga, et muuta parkett kõvemaks ning kulumiskindlamaks. Samas jääb alles puidumuster ning selle loomulik ilu. 

2) Laminaatparkett

Laminaatparkett on samuti suures osas puidust, kuid sinna sisse on segatud vaike, liimi ning teisi antibakteriaalseid aineid ning peale töötlemist lisatakse sinna peale veel dekoratiivne paber, mis kaetakse kaitsekihiga. Laminaatparketi paigaldus on kõige levinum, sest seda on lihtne teha ning teistega võrreldes on see küllaltki soodne. Laminaatparketi puhul on võimalik valida erinevate tugevusklasside vahel, olenevalt selle asukohast ja kasutajatest. 

3) Spoonparkett

Spoonparkett on kõikide põrandakatete hulgas kõige tugevam ja vastupidavam. See koosneb mitmest erinevast kihist, kus puit mängib rolli pigem välimuslikult. Suure vastupidavuse juures on võimalik seda viimistleda sarnaselt puiduga. 

4) Vinüülparkett

Vinüülparketi suur eelis on selle kulumis- ja löögikindlus, seetõttu pannakse seda tihti suurtesse saalidesse, kus on palju kasutajaid. Siiski sobib vinüülparkett ka tavalistesse kodudesse. Parkettpõrand ise on piisavalt õhuke, kuid summutab helisid ning on astudes mõnus ja pehme. 

Parketi paigalduse tööd

1) Vana põrandakatte eemaldamine ja utiliseerimine

Parketi paigaldamine algab vana põrandakatte eemaldamisest ning selleks kasutatakse tihti lihtsalt haamrit ja peitlit või mõnda muud vahendit, millega kinniliimitud parketi lahti saab. Liimieemaldaja teeb samuti oma töö, kuid lihtsam ja kiirem on vana parkett lammutada. Klikkparketi lahti võtmine on kordades lihtsam, sest sellisel juhul ei ole kinnitamiseks liimi kasutatud. 

Vana põrandakatte utiliseerimiseks on üks võimalus see mõnele abivajajale ära anda. Seda loomulikult juhul, kui parkett ei saanud tööde käigus liigselt kannatada ning tuli tervenisti lahti. Vastasel juhul viiakse parkett jäätmejaama ning seda ei tohiks kindlasti visata kortermajades tavalise prügi hulka, sest see kuulub ehitusprügi alla. 

2) Aluspinna ettevalmistamine

Põrandate ehituse tööde hulka kuulub selle aluspinna puhastamine eelnevast parketist, vanast liimist ja muust sodist. Samuti tuleb aluspind tasandada, sest muidu jääb ka parkett kõver ning võib kergesti puruneda. Vana põrand tuleks hoolega üle käia ja kontrollida, ega seal ei ole ebatasaseid kohti või liiga pehmeid kohti, mis peale astumisel sisse vajuvad. 

3) Parketi alusvaiba paigaldamine

Parketi alusvaiba paigaldus põrandakatte alla tehakse eesmärgiga summutada heli ning teha parketi alune pind sobivamaks. Parketi alusplaadi paigaldus on küllaltki lihtne, sest aluskate tuleb enamasti lihtsalt põrandale laiali laotada ning jälgida, et see jääks tasapinnaline ning sile. 

4) Parketi plaatide paigaldamine

Parketi paigaldus käib tükk-tüki haaval ning alustatakse otsekohe ka parketi liimimisega. Kõigepealt asetatakse üks tükk maha, liimitakse see kinni ning seejärel asetatakse selle tüki otsa järgmine tükk, mis kinnitatakse eelmise külge kas klick-süsteemi abil või liimitakse kinni. Niimoodi kaetakse lõpuks terve põrand ja parkett ongi paigaldatud. 

Hoolas meistrimees jätab nurkadesse alati väikese varu, sest parkett hakkab toasoojas ning niiskuse toimel alati natuke paisuma. Samuti tasub tähele panna, et parkett on palju ilusam, kui parketi paigaldus akna suhtes toimub paralleelselt. See tähendab, et päikesekiired paistavad parketile selle kulgemise suunas. 

5) Põrandaliistude paigaldamine

Viimaseks tööks jääb põrandaliistude paigaldamine, mis küll tundub muu kõrval väike ning tühine töö, kuid on samas välimuse terviklikkuse suhtes parketi paigalduse üks olulisemaid komponente. Põrandaliistud paigaldatakse kogu parketi ääre ulatuses eesmärgiga varjata seina ja parketi vahele jäävat pragu ning välimust ühtlustada. 

Kuidas paigaldada vinüülparketti?

Vinüülparketi puhul on eriti oluline, et aluspõrand oleks korralik, tasane, kõva ja sile. Aluspõrand on parketi hilisema välimuse üks suuremaid määrajaid. Vinüülparkett tuleb paigaldada ruumi, mis ei oleks liiga külm ega liiga soe, puhas ning kuiv. Liigse niiskuse puhul tuleb parketi alla paigaldada ka niiskusisolatsioon. 

Vinüülparketi ning ka teiste parkettide puhul tuleb tegelikult paigaldamisel jälgida väga paljusid nõudeid ja reegleid, mida on võimalik leida parketitootjate kodulehtedelt või suheldes otse kogenud paigaldajatega. 

Parketi paigalduse hinnakiri

Parketi paigalduse hind tekib nagu ka kõikide teiste tööde puhul ruutmeetrite arvust. Parketi paigalduse hinnad algavad 6€/m2 ning muidugi tasub alati küsida personaalset hinnapakkumist.